Категорија : СТАВ

СТАВ

Илиевски: Во Финска ги учат децата како да препознаат лажна вест, и на нас ни треба таква обука за да останеме во нормала

Влатко Зорба
Мислев дека е време Медена земја и сите партиципенти поврзани со неа да ги оставиме на раат да уживаат барем малку во успехот што го...
СТАВ

Груби: Политичката непредвидливост од било која страна е несериозна и неоддржлива за нашата земја

Влатко Зорба
ДУИ целосно ги поддржува законите за јавно обвинителство, совет на јавни обвинители, за одбрана, изборниот законик со корекција на изборните единици како и Преспанскиот, Охридскиот...
СТАВ

Зекири: ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Влатко Зорба
Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ. ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната...
СТАВ

Забрчанец: 2/3 за Законот за јавно обвинителство носат правда, правна држава и европска иднина

Влатко Зорба
2/3 за Законот за јавно обвинителство носат правда, правна држава и европска иднина: ✅ Гарантирана судска разрешница на сите предмети од СЈО ✅ Нема амнестија...
СТАВ

Тричковски: Со членството на Македонија во НАТО, дефинитивно е поразена историската мисија на ВМРО

Влатко Зорба
Вмро дојде од митот за борбата за слобода каде што во недостиг на други елементи, од ситни фолклорни рестлови, комунистите го етаблираат во колективниот имагинариум...
СТАВ

Најчевска: Доколку Мизрахи продолжи со прекршувањето на законот може да и се изрече забрана за вршење професија, дејност или должност

Влатко Зорба
Слушам вмровската министерка за труд и социјална политика изјавила дека ќе си ја плати казната и нема да ја промени таблата со називот на министерството....
СТАВ

Ангеловска: Одговорноста кон самите себе, тргнува од одговорноста кон животната средина

Влатко Зорба
Вложуваме во енергетска ефикасност и обновлива енергија ✅ На последната владина седница го усвоивме законот за финансирање на Проектот за енергетска ефикасност во јавниот сектор....
СТАВ

Димитров: Зарем некој се изненади дека тие денеска гласаа „ЗА“ НАТО членството на Северна Македонија?

Влатко Зорба
„Дедо ми еднаш ми кажа дека има две врсти луѓе: тие кои ја завршуваат работата и тие кои ги присвојуваат заслугите (се китат со перјата)....