СТАВ

Сарачини: Може да се донира само за МВРО – на сметките во Лугано, Белизе, Пешта, за палати и џабал’к плацеви

МВРО.

Се фалат со туѓи донации.

Сами не донираат.

Не даваат друг да донира на луѓе во потреба.

Може да се донира само за МВРО – на сметките во Лугано, Белизе, Пешта, за палати и џабал’к плацеви

ФБ статус на Петрит Сарачини

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Жерновски: Европските лидери заедно со македонските граѓани!

Влатко Зорба

Сарачини: Изворот на кризата

Влатко Зорба

Кардула: Стварно е небитно дали „Медена земја“ ќе добие Оскар или не – тие се ПОБЕДНИЦИ

Влатко Зорба

Зекири: ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Влатко Зорба

Цветанов: ДПМНЕ сакаат да ја вратат омразата помеѓу народот

Влатко Зорба

Ориѓански: Последниот метак ќе треба сами у глава да си го треснете, за да се спасите

Влатко Зорба