СТАВ

Спировска: Груевски ќе го вратат мизерни и поразителни одлуки и грешки за мир у куќа

Дали ми е грозна опцијата да се врати Никола? Да! Многу! Одвратно ми е да помислам дека би се вратил, Мицковски го сметам за поголем лудак, а плус он е и глуп, па можете да замислите каква бомба е тоа во коалиција со Али.

Ама… исто ми е гадно да молчам, да бидам обвинувана дека сум сменила страна, да гледам други како молчат, а ме обвинуваат дека го враќам Кољо.

Не другари, не го враќаме ние (сама нит можев да го паднам, нит да го вратам). Го враќаат мизерни и поразителни одлуки и грешки за мир у куќа. Го враќа партиското членство шо се бута по институции (Пошо нели им следувало). Го враќа криминалот шо го наследивте и си го гаите. Го враќа напуваноста и односот „сите шо не мислите вака сте глупи”.

Нит сакам туѓи заслуги, нит носам туѓи гревови. Мувлосана е таа реторика. Белопалатството се покажа заразно.

Глуп ви е хаштагот #ситесеисти, со кој као тролате. Не, не се исти сите. Бранат различен криминал, а тоа ги прави различни.

А Левица….па се чини дека Никола имал време па и нивната програма ја напишал.

ФБ статус на Симона Спировска

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Јовановиќ: Освен што Апасиев се напика у Собрание, каква директна корист има земјата од лудата Левица?

Влатко Зорба

Најчевска: Ќе ме субвенционира ли државата ако купам пиперки за ајвар од етнички Албанец?

Берта Китинска

Јовановиќ: „Викенд без ДДВ“ е многу лоша мерка по повеќе основи

Мицковски: Европа ќе научи дека мирот со пари не се купува, а дека Балканот оставен мизерен, утре пак ќе биде нивен проблем

Влатко Зорба

Јовановиќ: Орбан и Груевски во нашата земја не смеат да одлучуваат

Влатко Зорба

Груби: Политичката непредвидливост од било која страна е несериозна и неоддржлива за нашата земја

Влатко Зорба