СТАВ

Спировска: За да ги разбереме и почитуваме предлог мерките ни требаат одговори на неколку прашања

За да ги разбереме и почитуваме предлог мерките ни требаат одговори на неколку прашања:

1. Колкумина од заболените се разболеле во кафана?
2. Колкумина во кафич?
3. Колкумина на изложба?
4. Колкумина на концерт?
5. Колкумина на театарска претстава или кино?
6. Колку од кафичите кои го прекршија Законот се затворени и казнети?
7. Кои од газдите на истите ќе одговараат за загрозување на здравјето на луѓето?

Ете. Мислам дека сме заслужиле одговори за да разбереме зошто може кафана до 11.00 ама не може театар.

ФБ статус на Симона Спировска

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Јовановиќ: Мицкоски не може да биде алтернатива на Заев и луѓето кои денес ја претставуваат владата

msp-admin

Богоевски: Апасиев никогаш не бил левичар

Влатко Зорба

Алексиќ: Смрт во Венеција

Влатко Зорба

Мицковски: 5 вести далеку поважни од коронавирусот

Влатко Зорба

Богојески: Се гледаме на дуел со Мицкоски каде и да посака

Влатко Зорба

Макрадули: ВМРО-ДПМНЕ од почеток работат против системот, за ситни поени, а на штета на здравјето на сите граѓани

Влатко Зорба