СТАВ

Сугарески: олидарноста не се учи, ниту може да се одглуми

Тропање глупости се дека здравствениот систем е во распад.

Изминатиов период поединци истурија лавина дезинформации со секакви содржини.

И овие, не само што не се точни, напротив Филипче и целиот медицински персонал се носат многу подобро и посилно во споредба со побогати држави од нашата.

Политиките и мерките се збир на можности, а солидарноста не се учи, ниту може да се одглуми.

ФБ статус на Горан Сугарески

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Мицевски: Ми се јавија да ги бранам тепачите, им затворив слушалка

Влатко Зорба

Јордановска: Сега најточно го сфаќам зборот „не при свест“

Влатко Зорба

Тричковски: Злосторство без казна

msp-admin

Куновска: Итно да се суспендираат сите отворени емисии во кои има директни вклучувања на граѓани

Влатко Зорба

Богојески: Помалку смешен „рашелов патриотизам“, повеќе државничко однесување!

Влатко Зорба

Стеријовска: Нашиот глас е тежок колку и нашите очекувања, надежи и визии за општеството

Влатко Зорба