СТАВ

Васиљ: Ако ВМРО-ДПМНЕ продолжат со Мицкоски, ќе нема дно кое нема да го допрат

„Мицкоски не знае кај тера. Срам е ова. Срам за интелигенцијата на секој еден нормален човек без разлика на политичка определба. Од овој човек треба да се бега, а не па да се помисли да се поддржува. Збунет и површен, циничен, без став и конкретни одговори, политички неписмен. Овој срам што го приредува дури е преголем и за симпатизерите на ДПМНЕ, барем за некои коишто имаат достоинство и самопочит. После поразот на 12ти април, ДПМНЕ не треба да чека ни 15 минути за да го тргне, нека го разреши и нека бара претседател којшто барем има малку јасен став, некаков политички сенс и тронка визија. Ако продолжат со Мицкоски, ќе нема дно кое нема да го допрат. Него пази молим те, му сметала мултиетничка партија, мултиетничко општество. Кој си ти бе, новиот татко на чиста Македонија? Ужас!“

ФБ статус на Влатко Васиљ

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Тричковски: Со членството на Македонија во НАТО, дефинитивно е поразена историската мисија на ВМРО

Влатко Зорба

Шакири: Изгледа вмровците многу се уплашиле од предизборната коалиција на СДСМ

Влатко Зорба

Дерала: Љубезни прашања до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба

Јовановиќ: Филипче доста добро се справува со корона-кризава

Влатко Зорба

Алексиќ: Смрт во Венеција

Влатко Зорба

Ампева: Или ќе работиме заедно за да се подобри угледот на текстилната индустрија, или ќе нема кој да работи во овој сектор

Влатко Зорба