СТАВ

Зекири: Граѓанскиот концепт „Едно општество за сите” ги победува стереотипите

#СДСМ денес ја објавува предизборната коалиција со Движењето #БЕСА. Ова е победничка коалиција, најголема, најразнолика и најмоќна досега. Со овој наш заеднички чекор, мултиетничкиот карактер на Северна Македонија го пресликуваме во конкретна програмска и кадровска понуда.

Нашата визија за Северна Македонија е економски силна и стабилна држава, праведна земја, членка на НАТО и ЕУ.

Граѓанскиот концепт „Едно општество за сите” ги победува стереотипите. Времето на поделби заминува во историјата.

Со здружени сили, заедно, можеме многу подобро!

ФБ статус на Мухамед Зекири

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Зекири: ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Влатко Зорба

Јовановиќ: Аферата Рекет е вмровска ујдурма

Влатко Зорба

Сугарески: А бре режимлии, не ви се виновни Заев и СДСМ што не ве сака народот!

Влатко Зорба

Ристиќ: Со неодговорност, од полицијата може ќе се скриеме, но од вирусот не!

Влатко Зорба

Илиевски: Нека биде лична одлука и одговорност – па и правото на некој да ги загрози животите на најблиските

Кордалов: Да не дозволиме личните и партиските интереси или пориви да ни бидат пред хуманоста и човечноста

Влатко Зорба