СТАВ

Жерновски: Продолжуват трагикомичните политики на ВМРО-ДПМНЕ

Во септември мината година врескаа против зголемувањата на платите бидејќи “власта ќе направи хаос”, а сега предизборно ветуваат зголемување на платите.

Се разбира, поради постабилната и поконкурентна економија, СДСМ ја зголеми и минималната и просечната плата, а токму партијата на Мицкоски гласаше во Собранието против Законот за покачување на минималната плата.

Од опозицијата најавениот хаос не се случи, остана само нивната празна реторика.

ФБ статус на Андреј Жерновски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Кордалов: Не стигматизација, туку сега, повеќе од било кога, да дадеме вистинска ПОДДРШКА за новинарите

Влатко Зорба

Богојески: Време е за толеранција, солидарност и конструктивни предлози за да го надминеме овој предизвик

Влатко Зорба

Беќаровски: Да расчистиме неколку погрешни тврдења околу коронава

Влатко Зорба

Арсиќ: Премиерот не сака крв за крв

Влатко Зорба

Силјановска: „НИКОЈ“ не може да стане „НЕКОЈ“!

Јовковска: Короната ги подели луѓето на …

Влатко Зорба