СТАВ

Жерновски: Заев докажа дека знае како може и како треба да се биде лидер

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, е мандаторот за состав на новата Влада која и во наредните четири години ќе ја води државата напред

Заев докажа дека знае како може и како треба да се биде лидер, кој носи храбри визионерски одлуки и тогаш кога е најтешко.
Убеден сум дека со истата решителност и посветеност ќе ја предводи Владата во следниот стабилен четиригодишен мандат, создавајќи развојна економија во државата, како и рамноправно општество за сите граѓани кои живает во неа.

Нека ни е со среќа и успех!

ФБ статус на Андреј Жерновски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Мицевска: Како Италијаните издржаа 70 дена локаут – излегоа снимки од камиони со ковчези кои ги закопуваше државата без присуство на семејството

Цветанов: ДПМНЕ сакаат да ја вратат омразата помеѓу народот

Влатко Зорба

Ампева: Ширејќи национализам и трескајќи глупости, сите знаеме, тешко е да сработиш на терен

Влатко Зорба

Бурнс: Погрешен човек!

Ременски: Не ги проектирајте општествените поделби на полицијата !

Ориѓански: Рама и Заев отворија мала, ама европска врата

Влатко Зорба