СВЕТ

32 лица настрадаа во автобуска несреќа во Германија

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица.

Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Во автобусот се наоѓале вкупно 48 луѓе, а засега не е позната причината за несреќата, објавија германските медиуми.

Поврзани вести

Џонсон: Никој не сака избори во декември, но стигнавме до фаза во која немаме друга опција

Брачен пар од Србија заминале во Грција на море, па заради корона завршиле во болница

Германците не сакаат мерките за борба против коронавирусот прерано да бидат укинати

Се развиваат брзи тестови за коронавирус: Како функционираат и дали е можно општо тестирање на популацијата?

Две лица под надзор во Софија за новиот коронавирус

Почина 66-годишен маж, кој е првиот смртен случај од коронавирус во Грција

Александар Петровски