Регион СВЕТ

Албанија ја потресе земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтер

Албанија ја потресе земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил во близина на Елбасан.

Земјотресот е регистриран синоќа во 1 часот и 25 минути на длабочина од 20 километри.

– Според првите информации, никој не е повреден, ниту е пријавена материјална штета – соопшти надлежното Министерство.
Во последните 24 часа во Албанија се регистрирани 11 земјотреси со јачина од 2 до 4,5 степени според Рихтеровата скала.

Поврзани вести

Сакаат да му дојдат во посета: Хрватскиот трикратен убиец добива десетици писма од обожавателки

Никола Поповски

Кои држави имаат најдобар пристап и успеаа да се справат со коронавирусот?

Познат украински рапер „искасапен“ од неговата сопруга, органите му ги ставила во фрижидер

Stefanija Kuzmanovska

Во Монтреал заразата со Ковид-19 не е под контрола

Австријците со страв одат да купуваат во продавница

Откриен уште еден симптом на коронавирусот: Најчесто се јавува кај пушачите