Регион СВЕТ

Апокалипса на југот на Грција: Улици покриени со мраз, мртви птици и оштетени овоштарници (фото)

Силно невреме проследено со дожд и град го погодило Крит и јужните делови на Грција во вторникот, а фотографиите кои кружат на Интернет ги покажуваат улиците прекриени со мраз како да е средина на зимата.

Меѓу сликите е тажна сцена на птици кои загинале како резултат на невремето.

Градот уништил и многу маслинови градини и овоштарници.

Поврзани вести

Демонстрантите со навреди ги дочекаа учесниците на конвенцијата на Трамп (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska

Швајцарија: Дали рестриктивните мерки ќе останат на сила уште две години?

Повеќе од 44 милиони луѓе ширум светот се заразени со коронавирус

Stefanija Kuzmanovska

Британски научници: Со блокирањето на градовите и строгите мерки се спасени околу 59 илјади човечки животи во Европа

Од Лезбос во Атина пренесени 215 бегалци и мигранти

Maja_Serafimova

Во Бангладеш потврдени првите три случаи на заразени со Ковид-19

Stefanija Kuzmanovska