Вести СВЕТ

Автомобил удри во демонстранти во Сиетл, возачот отвори оган (ВИДЕО)

Автомобил удри во група учесници во протести во Сиетл, во американската државата Вашингтон.

Возачот потоа излегол од автомобилот и почнал да пука, објави Сиетл тајмс.

Еден човек е повреден и пренесен во болница. Напаѓачот  e приведен. Полицијата почна истрага за инцидентот.

 

Поврзани вести

Украдени 50.000 маски во Келн: „Ова е нов вид кражба за нас“

Борис Џонсон тврди дека нема докази за мешањето на Русија во британските избори

Тихановскаја: Десетици лица уапсени за време на протестите се водат за исчезнати

Влатко Зорба

Дали знаете што се респиратори и како функционираат: Трендот на нивно купување потсетува на паничното купување тоалетна хартија

Трамп ја именува Ејми Кони Барет за нов судија во Врховниот суд на САД

Александар Петровски

Владата на Гана одлучи веќе да не го признава Косово како независна држава