Вести СВЕТ

Бајден: Ако Трамп ги изгуби изборите и одбие да се повлече, Американците нема да го толерираат

Демократскиот кандидат за претседател Џо Бајден изјави денеска дека Американците нема да застанат настрана ако претседателот Доналд Трамп ги загуби изборите и одбие да се повлече.

Тој рече дека за време на кампањата во Охајо, ден откако Трамп повторно одби да каже во претседателската дебата дали ќе ги прифати резултатите од изборите во ноември, пренесува Ројтерс.

„Претседателот ќе се повлече“, рече Бајден и додаде дека американскиот народ нема да го толерира спротивното.

„Американските граѓани ќе одлучат кој ќе биде следниот претседател. Точка”, заклучи Бајден.

Поврзани вести

Истражување на Харвард: Вирусот ќе остане до 2024 година, периодични карантини до 2022 година

Влатко Зорба

Дали вториот бран на коронавирусот ќе дојде од североисточна Кина?

Меркел и бизнисмените во Германија ќе разгледуваат како да привлечат квалификувана работа сила

Кинеските банкарски и осигурителни компании „вбризгаа“ 112 милијарди долари во економијата поради епидемијата

Навални излегол од кома: Берлинската болница објави каква е неговата здравствената состојба

Никола Поповски

На Французинка и забраниле влез во музеј, бидејќи имала длабоко деколте

Александар Петровски