Вести СВЕТ

Берлускони е заразен со коронавирус

Поранешниот премиер на Италија Силвио Берлускони е позитивен на коронавирус, објави АФП.

Тестот за присуство на Ковид-19 во организмот на лидерот на „Форца Италија“, 83-годишниот Берлускони,  бил позитивен, наведува француската агенција.

83-годишниот во моментов е во карантин, додека продолжува да работи од дома, се наведува во соопштението.

Поврзани вести

По повод годишнината од „Балтичкиот пат“: 35.000 Литванци формираа човечки ланец до белоруската граница

Влатко Зорба

Русија: Најмалку новозаразени од 1 мај

Влатко Зорба

Стравот од коронавирусот предизвикува расизам и ксенофобија на Запад

Никола Поповски

Нови откритија во Помпеја: Археолозите пронајдоа зачувани тела

Влатко Зорба

Студија: Короната во тешки случаи може да го остари мозокот за 10 години

Влатко Зорба

Помпео ги критикуваше Русија и Кина

Влатко Зорба