Вести СВЕТ

Безбедносна камера забележила пад на авион на улиците на Феникс (ВИДЕО)

Безбедносна камера забележила пад на авион на улиците на Феникс во САД.

Во малиот авион се наоѓале пилот и патник, а двајцата го преживеале падот. Еден од нив е полесно повреден.

„Драго ми е што сум жив“, изјави пилотот.

Може да се види како авионот нагло се спушта и потоа удира во земја.

Авионот при падот оштетил неколку автомобили, еден сообраќаен знак, а штета настанала и на локалната електрична мрежа.

 

Поврзани вести

Новиот корона вирус во Кина се пренесува од лице на лице

Зошто вртењето на пациентите со КОВИД-19 на стомак може да биде од пресудно значење?

Повеќе од 72.000 жртви и 1,3 милиони заразени од коронавирус ширум светот

Влатко Зорба

Значаен раст на новозаразени од коронавирус во Германија: Дали најкусото обраќање на Меркел до нацијата ќе ги поправи работите?

Американски медиуми: Што претставува аферата „Обамагејт“ и зошто во моментов таа е поважна од пандемијата?

Во САД педофил, кој е осуден на илјада години затвор е ослободен на условна казна