Вести СВЕТ

„Блумберг“: Трамп планира да прогласи вонредна сосотојба во САД поради коронавирусот

Претседатеот на САД, Доналд Трамп има намера да објави вонредна состоја во САД поради епидемијата од новиот коронавирус.

Ова штотуку го објави агенцијата „Блумберг“, повикувајќи се на свои извори, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Некои американски медиуми се обратија до Белата куќа за потврда, но оттаму засега нема коментар.

Поврзани вести

Италија им дава здравствено осигурување на нелегалните работници поради пандемијата

Црногорската полиција нема да ги обезбедува литиите со над 200 лица, веднаш ќе се апсат одговорните

ПОТРЕСНО ВИДЕО од италијанска болница: Луѓето се борат да земат воздух, многумина умираат

Влатко Зорба

Морски лавови ја користат изолацијата на луѓето за да „прошетаат“ во Мар де Плата (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Бил Гејтс: Коронавирусот може да биде патоген на векот

Влатко Зорба

Руската вакцина ќе се произведува во Индија, Бразил, Кореја и Кина

Stefanija Kuzmanovska