Регион СВЕТ

Бомба поставена под автомобил во Подгорица, едно лице настрада (ВИДЕО)

Ѓ.Б од Подгорица загинал, а неговиот сограѓанин А.К е тешко повреден во експлозија на бомба која била поставена под автомобил.

До експлозијата дошло во 19. 30 часот во подгоричката населба Блок 6.

А.К. е тешко повреден и со изгореници е префрлен во Ургентниот блок на Клиничкиот центар на Црна Гора.
Од пожарот било зафатено и возилото покрај него.

 

Поврзани вести

Ултиматум до Србија во Вашингтон: Што стои во точката 10, со која се бара да се признае Косово?

Никола Поповски

Во Албанија од денеска по 18:00 часот се забранува движење на граѓаните пеш по улици

Грција: Лажна е веста за смртта на сирискиот мигрант

Претседателот на Бразил позитивен на коронавирус по вечерата со Трамп на која бил заразен член од делегацијата

Повеќе од 700 луѓе починаа во Иран од труење со метанол, мислеле дека лекува од Ковид-19

Невреме ја погоди Германија: Девет лица повредени

Никола Поповски