Регион СВЕТ

Бројот на починати од коронавирусот во Турција се искачи на 59

Бројот на починати од последиците од коронавирусот во Турција се искачи на 15 и сега изнесува 59, изјави министерот за здравство, Фахретин Коча.

Тој на Твитер објави дека бројот на инфицирани лица од Ковид-19 се зголемил за 561, што значи дека вкупно 2.433 лица се заразени со новиот коронавирус.

Поврзани вести

Најмалку 33 лица се убиени во судири меѓу припадници на паравоените групи и трговци во мнозински муслиманскиот кварт

Maja_Serafimova

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Хонгконг за да одбележат половина година протести против власта

Околу 10 отсто од швајцарските глечери се изгубени за 5 години

user4

Еден турски војник загина при напад на курдските сили во Сирија

Maja_Serafimova

Гутереш ја нарече ситуацијата во Либија „скандалозна“

Најнова студија укажува на значително скратување на животниот век на Американците

Maja_Serafimova