Регион СВЕТ

Доктор Несторовиќ заминува во пензија

Српскиот епидемиолог и доктор Бранимир Несторовиќ ја навикна јавноста на шокантни соопштенија и изјави.

Последниот потег на докторот, не е во серијата на шокантни, но сепак била најавен и претходно.

Познатиот пулмолог и поранешен член на Кризниот штаб оди во пензија. Тој објавил слика од торта на својот профил „Инстаграм“ со зборовите „За сладок нов почеток“, а во коментарот напишал:

„Постојат деловни пријатели и пријатели. Од пријателите од фирмата Салвео за пензионерските денови“.

Тој чекор го најавил пред неколку месеци, велејќи дека тогаш ќе се посвети на возење мотор, свирење гитара, чување кучиња … Сепак, малкумина можеле да очекуваат да се повлече баш сега.

Поврзани вести

Судска постапка против поранешен советник на Трамп околу книгата: Дали ќе се објават најголемите тајни на американскиот претседател?

Обама нема да биде дел од администрацијата на Бајден: „Жена ми веднаш ќе ме напушти“

Никола Поповски

Осакатени демонстранти во Центарот за итни случаи во Белград (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Влатко Зорба

Уапсени над 30 осомничени членови на нарко картели во Мексико

Maja_Serafimova

Руски лекар советува во кои случаи треба да ја дезинфицирате вашата облека

Макрон сака Франција и Европа што помалку да се потпираат на Кина и САД