Регион СВЕТ

Донесени нови мерки во Србија: Познато како ќе изгледа влезот во земјата

Негативен тест за коронавирус, кој не е постар од три дена, сега ќе биде неопходен за влез во Србија.

Српските медиумите јавуваат дека оние кои немаат тест за коронавирус, кој не е постар од 72 часа, мора да бидат ставени во 14-дневна самоизолација.

Ова го изјавил д-р Бранислав Несторовиќ за дел од српските медиуми.

Поврзани вести

Кина водечка земја во развојот на вакцината против коронавирусот: Успешен почеток на тестирањата врз луѓето

Опозициската сенаторка Жанин Анес ја презема функцијата привремен претседател на Боливија

Вучиќ: Немаме проблеми со ликвидноста ќе зголемиме платите во здравството и јавниот сектор

Берта Китинска

Трамп изгуби и по повторното броење на гласовите во Висконсин

Stefanija Kuzmanovska

Борис Џонсон: Стравот да не го видам синот кој требаше да се роди ми даваше сила да го победам коронавирусот

Абазовиќ: Денес се дојде на свое, да не кажам на мое

Александар Петровски