ЕУ СВЕТ

Два авиона се судрија на аеродромот во Франкфурт

Два авиона се судрија на аеродромот во Франкфурт, но нема повредени, јави ДПА.

Авион на авиокомпанијата Кориан ер (Боинг 777) удрил во авион на авиокомпанијата Ер Намибија по слетувањето на аеродромот. Оштетено е крилото на намибискиот авион додека на корејскиот авион е оштетен хоризонталниот стабилизатор.

На двата авиона има материјална штета, но нема повредени бидејќи авионот на Ер Намибија се движел со мала брзина кога во него удрил јужнокорејскиот авион.

Поврзани вести

Автомобил удри во топла од луѓе на карневал: Десетмина повредени во Германија (фото)

Никола Поповски

Нови тензии на Блискиот Исток: Израел сака да ја преземе Ибрахимовата џамија, на сметка на земјиште во сопственост на Палестинците

Никола Поповски

Студент пукал на колеги во Русија, а потоа се самоубил (ВИДЕО)

САД ја осудија „неоправданата употреба на смртоносна сила“

Финската премиерка ја подели јавноста поради фотографијата без градник

Stefanija Kuzmanovska

Состојба со коронавирусот до 10 часот: Нови 14 заразени во Србија

Александар Петровски