Регион СВЕТ

Дваесет минути по силниот земјотрес во Албанија се родија близнаци (ВИДЕО)

Додека граѓаните на Албанија се во шок по последиците од серијата земјотреси кои ја погодија таа земја утрово, гинекологот Анике Докле објави дека 20 минути по силниот земјотрес се родени близнаци.

„Јас и моите пријатели овој пат сме во породилно. Тие бебиња близнаци се родени 20 минути по земјотресот. Ова е најдобар симбол на континуитет на животот. Немам зборови!“, напиша Докле на својот Фејсбук профил не прецизирајќи во кој град се родени близнаците.

 

 

Unë dhe shokët e mi edhe këtë herë në maternitet. Këta bebusha binjakë lindën 20 minuta pas tërmetit. Kjo është simbolika më e mirë e vijimësisë së jetës. Nuk kam më fjalë! ❤❤

Gepostet von Anika N. Dokle am Montag, 25. November 2019

Поврзани вести

Владејачките социјалисти во Шпанија ја губат поддршката пред изборите

Maja_Serafimova

Гренел: Никој не планирал брзо решение, нема размена на територии меѓу Косово и Србија

Во Велика Британија над 300.000 луѓе се заразени со коронавирус

Stefanija Kuzmanovska

Странски медиуми: Путин наводно рекол дека Навални самиот се отрул себеси

Stefanija Kuzmanovska

Јужнокорејски противпожарен хеликоптер со седум лица во него, се урна во море

Влатко Зорба

„Ова не е Србија“: Црногорците го завршија патриотскиот собир со песна од Цеца (видео)

Никола Поповски