Регион СВЕТ

Две лица загинаа во пожар во фабрика во Нови Сад

Двајца мажи го загубија животот во пожарот што избувна утрово пред 9 часот во погонот на фабриката „Котекс Вискофан“ во индустриската зона Север во Нови Сад, пренесуваат српските медиуми.

Брзата помош интервенирала во 9.15 часот на адреса Приморска 92.

Маж, роден 1972 година и еден маж роден во 1958 година, ги загубија своите животи, додека уште едно машко лице родено во 1980 година, со амбулантно возило било пренесено во институтот во Сремска Каменица, поради оштетување на белите дробови, како резултат вдишување на чад.

 

Поврзани вести

Турција: Во Сирија убиени 342 терористи

user4

Која е најмладата жртва на коронавирус во Европа?

Stefanija Kuzmanovska

Бразил донесе пресуда со која можат да се ослободат 5.000 затвореници

Влатко Зорба

Помпео: Кинеската Комунистичка партија претставува закана

Stefanija Kuzmanovska

Канадската Влада повторно одби да го прими поранешниот каталонски лидер Пуџдемон

Maja_Serafimova

Во Чешка по три години за првпат е регистриран птичји грип