Регион СВЕТ

ЕУЛЕКС го уапсија и Насим Харадинај (ВИДЕО)

Специјалните единици на ЕУЛЕКС го уапсија и потпретседателот на Здружението на воени ветерани на ОВК, Насим Харадинај, јавуваат косовските медиуми.

Претходно денес, припадници на ЕУЛЕКС, маскирани и вооружени со автоматски пушки, упаднаа во канцелариите на Здружението на воени ветерани на ОВК и го уапсија претседателот на тоа здружение, Хисни Гуцати.

Поврзани вести

Вучиќ го најави пристигнувањето на Путин во Белград

Влатко Зорба

Борел го осуди расизмот и полициската бруталност во САД: ЕУ е шокирана од злоупотребата на силата

Грчката полиција испразни зграда во Атина која ја окупирале мигранти

Во Шпанија рекордни 209 починати за 24 часа од коронавирусот

Вучиќ: Насилниците ќе бидат поразени, одговорните ќе бидат уапсени

Влатко Зорба

Јанковиќ: Малцинството кое не ги почитува мерките ја влошува епидемијата

Влатко Зорба