Регион СВЕТ

Фан клубот на Несторовиќ станува се поголем: Докторот добил необична слика на Фејсбук (фото)

Српскиот епидемиолог Бранимир Несторовиќ утрово објави необична фотографија на Инстаграм, која ја добил од свој голем обожавател.

Колку овој обожавател го обожава, покажува и фактот дека целиот свој грб го истетовирал ликот на славниот професор.

Во описот на сликата пишува:

„Ова пристигна на месенџер утрово, очекувам тетоважа“, напишал д-р Несторовиќ.

View this post on Instagram

Ovo stiglo jutros na mesindžer, očekujem tatoo

A post shared by Branimir Nestorović (@branimirnestorovic) on

Сликата на насмеаниот д-р Несторовиќ го окупира целиот грб на неговиот обожавател, а покрај сликата има натпис „сè е лага“.

Колку е популарен професорот Несторовиќ на оваа социјална мрежа, покажува и фактот дека неговиот број на следбеници постојано се зголемува, а следбениците се повеќе од креативни.

Оваа необична фотографија ги воодушеви сите, па имало голем број коментари како:

„Најдобриот лекар“, „Феноменален, те обожавам“, „Нашиот најдобар, најпозитивниот на светот“, „Нестор, Србија те повикува“…

Поврзани вести

Оган проголта четири сплава на кејот на Сава

Влатко Зорба

Во Хрватска нови 61 случај на коронавирус: Вкупно 315 лица се заразени

Лавров: Руски воени набљудувачи треба да бидат воведени во Карабах

Никола Поповски

Во Русија најмалку новозаразени од 20 април

Stefanija Kuzmanovska

Италија им дава здравствено осигурување на нелегалните работници поради пандемијата

Оваа европска земја го победи коронавирусот со масовно тестирање: Отворена ќе биде за туристи, без воведување карантин