Вести СВЕТ

Фонтана: Бројот на заразени во Ломбардија се зголеми за околу 2.500

Бројот на случаи на инфекција со коронавирус во Ломбардија, северна Италија, денес е зголемен за околу 2.500, според регионалниот гувернер, Атилио Фонтана.

„За жал, денешните бројки не се добри. Има голем пораст во однос на претходниот ден, изјави Фонтана пред новинарите.

Вкупниот број на заразени вчера беше 32.346, по зголемувањето од 1.643 лица.

Поврзани вести

Нагорно Карабах: Азербејџан постигнува успех на теренот

Влатко Зорба

Лукашенко се заканува

Влатко Зорба

Гејтс: Со вакцината, враќање во нормала можеби до крајот на 2021 година

Stefanija Kuzmanovska

ИФО: Германската економија го допре дното, започнува закрепнувањето

Влатко Зорба

Лаура им се заканува на САД, гувернерот на Луизијана порача: Евакуирајте се

Stefanija Kuzmanovska

Полска ја одбележува 75-годишнината од затворањето на нацистичкиот концентрационен логор Аушвиц