Регион СВЕТ

Фотографијата од еден локален супермаркет ја насмеа Србија

Фотографијата од еден локален супермаркет во Србија што се шири на социјалните мрежи ја насмеа јавноста во таа земја.

„Никој не може да влезе во продавницата без маска! Ниту А. Вучиќ “, се вели кратко и јасно на натписот пред локална продавница.

Натписот е таму, пред се заради муштериите кои секојдневно кружат низ продавницата. Тој сугерира дека почитувањето на мерките на претпазливост е задолжително, односно никој не може да влезе во продавницата без маска.

Поврзани вести

Словенците одат во нов Вонреден период до 17. декември

Шокантно ВИДЕО со полициска бруталност повторно ги тресе САД

Stefanija Kuzmanovska

Деца се заразиле преку домино во Нови Пазар откако играле со лице кое дошло од странство

Трагедија во Кина: 29 починати при уривање на ресторан

Никола Поповски

Скриени симптоми на коронавирус кои дури може и да се помирисаат

Нов Зеланд воведува дополнителен одмор за да го поттикне туризмот