Регион СВЕТ

Големо невреме ги зафати Котор и Тиват (ВИДЕО)

Невреме проследено со обилни врнежи од дожд ги погоди Котор и Тиват.

Големи сообраќајни проблеми се појавија во Тиват.

Кружниот тек на Солили е претежно под вода, а исто така беше незгодно и на Јадранскиот автопат, во Вриеш, Кукуљина.

Водата и калта му донесоа проблеми и на Сељаново.

Во времето на дождот, градската крајбрежна рива е поплавена.

Работниците на комуналната, водоводната и канализацијата и припадниците на Службата за заштита и спасување се на терен.

Слично е и во Котор, каде возилата се движат низ поплавени улици.

Дирекцијата за вонредни состојби на Министерството за внатрешни работи на Црна Гора предупреди дека од денес до понеделник се очекуваат нестабилни временски услови со врнежи од дожд, повремени врнежи од дожд со грмежи и со засилен, бурен јужен ветер.

Поврзани вести

Група симптоми укажува колку сериозна ќе биде формата на Ковид 19

Stefanija Kuzmanovska

Курти: Косово се наоѓа во најсериозната ситуација по последната војна пред повеќе од две децении

Брнабиќ: САД никогаш досега немаа испратено ваква јасна порака, дека Приштина мора да ги укине таксите

Кој ќе одбие лекување во Италија, би можел да оди во затвор, казна од 500.000 евра

Влатко Зорба

Исламска држава има нов лидер

user4

Коронавирус низ светот: Заразени над 90.000, починати 3.119 лица