Регион СВЕТ

Грчката граница останува целосно затворена за Србите до 1 август

Грчката граница останува целосно затворена за српските туристи до 1 август.

Ова значи дека премин нема да биде дозволен дури и со негативен тест за вирусот на корона.

Како што се дознава, причина за оваа одлука е зголемениот број на заразени со вирусот корона во Србија.

Оваа одлука може да биде изменета на први август, кога повторно ќе се разгледува.

Поврзани вести

Бил Гејтс: Работите нема да се вратат во нормала додека вакцина против коронавирусот не биде достапна во светот

Грција: Вирусот покажува опасна тенденција, воведуваме нови мерки

Влатко Зорба

4.000 лица сместени во хотели а 6.500 во шатори по катастрофалниот земјотрес во Албанија

Maja_Serafimova

Цените во Дубровник пониски и до 60 отсто од ланските

Влатко Зорба

Сана Марин, финска политичарка која ќе стане најмладата премиерка на светот

Џонсон најави полициски час доколку луѓето не ги слушаат советите на Владата