Регион СВЕТ

Исидора Бјелица ќе биде погребана во Алејата на заслужните граѓани

Писателката Исидора Бјелица, која почина во средата на 52-годишна возраст, ќе биде погребана во сабота со почеток во 16 часот во Алејата на заслужени граѓани на Новите гробишта.

Комеморацијата на Бјелица ќе се одржи и во сабота во 12 часот во малата сала на Сава центарот во Белград.

Исидора почина на 5 август во Белград по долга и тешка болест, оставајќи ги зад себе сопругот Небојша Пајкиќ, синот Лав Григориј и ќерката Вила Евангелина.

Поврзани вести

Мадагаскар по природен рецепт направи прв африкански лек за коронавирус (ВИДЕО)

Вучиќ со францускиот амбасадор: Важно ни е да знаеме што ќе се случи со евроинтеграциите на Србија

Влатко Зорба

Италија ја надмина Кина по смртни случаи од коронавирусот

Александар Петровски

Борисов осомничен за наводно перење пари во Каталонија: Немам ништо со тоа, последен пат бев таму како градоначалник пред 15 години

Никола Поповски

Донација од два милиони евра од црногорски бизнисмен за Албанија

Терористичка група Ал-Шабаб нападна воена база во Сомалија, шест загинати