Вести СВЕТ

Истакнат германски лекар со својот став за коронавирусот ја шокираше светската јавност: „Ковид-19 е исцениран“ (видео)

Група германски лекари основале здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината за коронавирусот.

Како што изјавил на прес-конференцијата, д-р Хајко Шонинг, еден од основачите, коронавирусот е само еден вид вирус на грип што се појавува во одредено време секоја година.

Според него, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот, а главниот производ на овие мерки е паниката и таа била многу поопасна.

„Корона-паниката е исценирана едноставна измама“, вели д-р. Шонинг и додава дека е многу важно да се разбере дека се наоѓаме во средиштето на голем мафијашки трик и криминал.

Како доказ ги понудил сите свои интервјуа, како и написи од други лекари.

Поврзани вести

Гутереш ја пофали улогата на УНЕСКО во одбраната на мултилатерализмот

Во Србија има 97 лица заразени со коронавирус

Од 18 мај Црна Гора ќе ги отвори плажите

Братот на Пабло Ескобар му се закани на Илон Маск: Ми ја украде идејата, ќе те уништам!

Maja_Serafimova

Запленета дрога вредна 760 милиони долари: Била скриена во каша од ананас

Трамп: Тедрос ја политизира кризата со пандемијата