Вести СВЕТ

Јапонија го потврди првиот смртен случај од коронавирусот

Првата жртва од коронавирус е потврдена денес во Јапонија.

Според јапонскиот министер за здравство, Кацунобу Като, 80-годишна жена од областа Канагава, која граничи со Токио, починала како резултат на коронавирусот.

Като го изјави ова на прес-конференција, без да даде повеќе детали, пренесе Ројтерс.

Поврзани вести

Трамп: Бројот на демонстранти е помал

Влатко Зорба

Грчката граница останува целосно затворена за Србите до 1 август

Харадинај: САД сака да ги укине таксите кон Србија по вина на Курти и Османи

Никола Поповски

Пикантерии од книгата на Болтон: Трамп не бил сигурен дали Финска е дел од Русија и дали Велика Британија има нуклеарно оружје

Видео од нападот на Чедо Јовановиќ над адвокатот Дубајиќ

Курти го разреши министерот за внатрешни работи Агим Велиу – ширел паника во врска со коронавирусот