СВЕТ

Крвава Ноќ на вештерките: Убиени уште две жртви на забава

Две лица се убиени на една забава организирана по повод Ноќ на вештерките во градот Рузвелт во американската држава Јута, соопштија локалните власти, кои злосторството го сметаат за двојно убиство.

Претходно е соопштено дека бил извршен напад и на забава за Ноќ на Вештерките во Калифорнија, каде што се убиени најмалку четири лица, а други четворица се повредени.

Од канцеларијата на шерифот на округот Дошејн се наведува дека надлежните органи рано изутринава пронашле две машки тела во една куќа во близина на Рузвелт. Идентитетот на жртвите не е соопштен и не е познато како починале, ниту која е причината за убиството.

Поврзани вести

Шпанскиот премиер: Ексхумацијата на Франко е крај на јавното глорифицирање на диктаторот

Maja_Serafimova

Јужнокорејските медиуми: Ким Џонг-ун заздравува по кардиоваскуларната операција

Јамајка не ја признала независноста на Косово (фото)

Никола Поповски

По првата фаза од годинешниот систематски преглед Трамп објави дека неговото здравје е „многу добро“

Влатко Зорба

Фајон смета дека изборното законодовство на Србија не е усогласено со барањата на ОБСЕ

Полицијата во Шпанија спречила терористички напад

Влатко Зорба