Вести СВЕТ

Мајка и три сина починале од коронавирус во период од десет дена

Во текот на десет дена, четири членови на едно семејство во американската сојузна држава Луизијана починаа од новиот коронавирус.

Антоанет Френклин (86) од Њу Орлеанс и нејзините синови Херман Френклин Јуниор (71), Тимоти Френклин (61) и Ебтони Френклин (58) биле позитивни на Ковид-19, се разболеле речиси во исто време, и починаа во периодот од 20 и 30 март, пишува весникот „Њујорк дејли њуз“.

Во Луизијана до вчера попладне се потврдени 16.284 заразени со коронавирус и 582 смртни случаја.

Поврзани вести

Седум полицајци се повредени откако дошле да растурат илегална журка во Лондон (ВИДЕО)

Годишнина од пожарот во Нотр Дам, обновувањето во сенка на епидемијата

Stefanija Kuzmanovska

Британски научниците пронашле лек за ракот?

„Шарли ебдо“ останува критичар на општеството

Британски и норвешки авиони пресретнале руски бомбардери (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Турција купи ракетен одбранбен систем С-400 од Русија за да го користи