Регион СВЕТ

На девојка во Бања Лука и се заглавила штиклата на гас и завршила со колата во излог од продавница (ВИДЕО)

Несекојдневна сообраќајна несреќа се случила денес во Бања Лука кога возило од марката Пежо влетало во излог на продавница.

Како што неофицијално се дознава, на девојка која го управувала возилото и се заглавила штиклата меѓу папучата за гас и кочницата.

Таа возела во кружен тек по што завршила во излог на продавница рушејќи го сообраќајниот знак, а за среќа немало пешаци и избегната е поголема трагедија.

И на продавницата и на возилото е направена голема материјална штета, а автомобилот со кој управувала е службен.

Поврзани вести

Сервер: Трамп и Гренел немаат што да понудат, Белград и Приштина подобро да го чекаат Бајден

Влатко Зорба

Кон: Белград е епидемиолошка бомба, одиме по работ

Најмалку тројца убиени во вооружен напад во САД

Клинтон: Жените политичарки се соочуваат со насилство во врска со женските права

Стоматолозите во Швајцарија почнаа да наплаќаат „корона такса“

Прогласена епидемија во неколку градови на северот на Црна Гора, угостителските објекти со ново работно време