СВЕТ

На Навални ќе му треба еден месец за да се врати во нормала

На рускиот опозициски лидер Алексеј Навални ќе му треба најмалку уште еден месец за да ја поврати својата кондиција, изјави денес Јака Бизиљ, активист кој му помогна на Навални да замине на лекување во Германија по наводното труење.

Тој на странските новинари во Берлин им кажал дека на неговиот тим јасно им било кажано дека Навални ќе се врати во Русија и ќе продолжи со политички активности, објави „Ројтерс“.

„Сè уште не е сто проценти каков што беше порано“, рече Бизиљ, основач на фондацијата „Кино за мир“.

Поврзани вести

Борба до смрт на ерменското ПВО и сухој-25 на Азерите (ВИДЕО)

Александар Петровски

Косово обвинува: Вучиќ го прекршува договорот од Вашингтон (фото)

Никола Поповски

Трамп и Ердоган разговараа за Сирија и Либија

Канада во борба против коронавирусот: Се стравува од недостиг на храна

Владата на Белгија ќе одвои пет милиони евра за изнаоѓање вакцина против Ковид-19

Пецас: Процесот на враќање во нормала ќе биде бавен и долг, нема да се случи преку ноќ