Регион СВЕТ

Натпис во маркет стана хит: Не плукајте во прстите кога земате ќесе! (ФОТО)

Интересна фотографија кружи на социјалните мрежи, наводно од супермаркет во БиХ во делот каде се продава овошје и зеленчук.

Имено, продавачите поставиле натпис „Одржувајте пристојно растојание! Немојте да плукате во прстите кога ќе земате ќесе“, пишуваат медиумите во БиХ.

Не е познато во кој супермаркет е направена фотографијата, но правилото може да се примени насекаде.

 

Поврзани вести

Коронавирус во Русија: Како Путин го решил проблемот со аптеките што ги зголемиле цените на маските? (видео)

Европските челници со порака: Европа мора да излезе посилна од оваа криза

Германски експерт: Маските не не заштитуваат доволно

Еден турски војник загина при напад на курдските сили во Сирија

Maja_Serafimova

Спречени над 1.800 обиди за нелегален влез во Грција

Укинување на ограничувањата: Словенија од утре ги отвора границите на општините