Регион СВЕТ

Нова демократија исклучи член кој на социјалните мрежи напиша мигрантите да се фрлат назад во море

Грчката владејачка партија Нова демократија денеска го исклучи од членство Јоанис Садецидис затоа што на социјалните мрежи напиша дека мигрантите треба „да се фрлат назад во Егејско Море“.

– Јоанис Садецидис е исфрлен од членството на Нова демократија и укинати му се сите партиски привилегии, изјави секретарот на политичкиот комитет на Нова демократија Јоргос Стерју.

Поврзани вести

Белгиски научници истражуваат дали лековите за реума се ефикасни против коронавирус

Научници: Коронавирусот може да опстане во воздухот до 3 часа, а на пластични и железни површини и до 3 дена

Орбан го „откачи“ Брисеи отиде во Белград кај Вучиќ

Новиот адут на Трамп во борбата против демонстрантите во САД: Сподели ВИДЕО од Афроамериканец како напаѓа белец

Stefanija Kuzmanovska

Рама: Се согласувам со ставот на Курти

Maja_Serafimova

Француската Влада ги предупреди своите граѓани да не користат кокаин за да се заштитат од новиот коронавирус