Регион СВЕТ

Од утре Софија ги затвора ноќните клубови

Од утре сите ноќни клубови во главниот град на Бугарија ќе бидат затворени. Мерката ќе важи во следните две недели, објави градоначалничката на Софија, Јорданка Фандакова.

Одлуката доаѓа по состанокот со општинскиот штаб и врз основа на зголемените случаи на Ковид-19 и хоспитализираните пациенти во Софија, јави агенцијата БГНЕС.

Фандакова ги повика компаниите во Софија, доколку има можност, да им дозволат на своите вработени да работат онлајн.

Поврзани вести

5 милиони евра оштета за жртвите злоставувани од свештеници

Влатко Зорба

Руска делегација се сретна со претседателот на Сирија, Башар ал Асад

Влатко Зорба

Познат украински рапер „искасапен“ од неговата сопруга, органите му ги ставила во фрижидер

Stefanija Kuzmanovska

Песков ја откри најголемата слабост на Русија

Александар Петровски

Хоти: Франција ја поддржува Приштина во дијалогот со Белград

Влатко Зорба

Јоханис и Данчила одат во втор круг на изборите во Романија

Влатко Зорба