Регион СВЕТ

Од утре во 6 часот, Грција ги затвора границите за српските државјани

Од утре во 6 часот, Грција повторно ги затвора границите за српските државјани, објави Н1.

Како што изјави министерот за туризам на Србија, Расим Љајиќ, оваа одлука е донесена поради влошената епидемиолошка состојба со корона вирусот во оваа земја.

Српските туристи кои веќе се наоѓаат во Грција ќе може да ги завршат своите аранжмани.

Поврзани вести

КОРОНАТА НЕ ЗАПИРА: Повеќе од 20 милиони заразени во САД

Stefanija Kuzmanovska

Стејт департмент: Обвинението за воени злосторства против Хашим Тачи и Кадри Весели е чекор кон правда

Коалицијата „Сојуз за Србија“ не е подготвена за преговори со власта за изборите

Влатко Зорба

Фаучи: Вакцина против Ковид-19 во ноември, можеби порано

Stefanija Kuzmanovska

Рекордни 684 нови смртни случаи од Ковид-19 во Велика Британија

Кина ќе го подобри процесот за назначување шеф на извршната власт на Хонг Конг

Влатко Зорба