Вести СВЕТ

Пад на авион „Антонов“ во Западен Дарфур, најмалку 15 загинати

Авион „Антонов“ се урна во суданската провинција Западен Дарфур, пренесоа руските медиуми, повикувајќи се на информација на телевизијата „Ал-Арабија“.

Авионот се урнал веднаш по полетувањето, на пет километри од аеродромот Ал Генеина.

Медиумите јавуваат за најмалку 15 загинати, меѓу кои се членовите на екипажот на авионот.

Поврзани вести

Ракијата „Александар Вучиќ“ достапна на српскиот пазар (фото)

Никола Поповски

Лекар од ковид-болница објави видео и испрати сериозно предупредување за сите кои не сакаат да носат маски

Берта Китинска

Баба Ванѓа пред смрт оставила важни зборови за човештвото

Италијанците во паника заради коронавирусот: Граѓаните со часови чекаат да влезат во продавниците, каде рафтовите се празни!

„Политико“: Мора да се оживее Шенген-зоната, ова сега изгледа како патување во мрачно минато

Во пожар во сиропиталиште на Хаити загинаа 13 деца