ЕУ СВЕТ

Поплавени ресторани, кафулиња и продавници во Венеција (ВИДЕО)

Туристите и жителите на Венеција во чизми се пробиваат низ водата која преплави поголем дел од градот. Водата ги поплави кафулињата и продавниците, а заради мерки на претпазливост затворени се градинките.

Во многу хотели се наоѓаат пластични чизми за еднократна употреба, за да им бидат при рака на туристите.

Агенцијата АП наведува дека во ормарите на граѓаните на Венеција често се наоѓаат чизми над колена.

Метеоролозите предвидуваат уште дожд, посебно на североистокот на земјата, каде се наоѓа Венеција, како и во Сицилија и другите јужни региони.

Поврзани вести

Јеремиќ: Разграничувањето на Вучиќ ќе доведе до „Голема Албанија“

Maja_Serafimova

Белорусија: Киднапирана лидерката на опозицијата?

Никола Поповски

ЕП следната недела ќе ги повика сите земји-членки на ЕУ да ја ратификуваат Истанбулската конвенција

Влатко Зорба

Израелските научници тврдат: Лекот за коронавирус ќе биде готов за 90 дена!

Српски психијатар ги труел колегите со торта со лекови поради невозвратена љубов

Ликвидиран водачот на навивачите на Партизан

Влатко Зорба