Регион СВЕТ

Потврдени се уште два случаја на заболени од новиот коронавирус во Грција

Потврдени се уште два случаја на заболени од новиот коронавирус во Грција, еден кај детето на 38-годишната жена од Солун, другиот кај лице во Атина, со што бројката на случаи во Грција се искачи на три.
Паралелно, со одлука на министерот за здравство, се откажува традиционалниот карневал во грчкиот град Патра што требаше да се одржи викендов.

Поврзани вести

Најмалку 66 луѓе починаа од Ковид-19 во Иран

Првите 16 тела на загинатите во „камионот на смртта“ пристигнаа во Виетнам

13 загинати во инциденти поради апсењето на синот на Ел Чапо во Мексико

Maja_Serafimova

Путин: Потребно е да се подобри системот за антитерористичка заштита на објектите и територијата

Трамп не бил тестиран за новиот коронавирус иако бил во контакт со најмалку двајца конгресмени кои се под карантин

Украина очекува целосна истрага и отштета од Иран

Никола Поповски