Регион СВЕТ

Премиерот на БиХ заразен со Ковид-19

Премиерот на Федерацијата на Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на Ковид-19, потврдуваат босанските медиуми.

Пред неколку дена, секретарот во Федералното министерство за работи на ветерани бил тестиран позитивен за коронавирусот, а бидејќи Владата на ФБиХ се наоѓа во истата зграда, биле тестирани сите вработени во неа.

Денес, резултатите покажале дека федералниот премиер се заразил со Ковид-19.

Новалиќ веќе неколку пати бил тестиран за коронавирусот и досега с

Поврзани вести

Партијата на Јанша поднесе предлог закон за враќање на воениот рок во Словенија

Viktor Jovanov

Одложено рочиштето за екстрадиција на Асанж

Истражувачката мрежа „Крик“: Србија набавувала неверодостојни тестови за коронавирус од бизнисмен од С.Македонија

Рама: Шаторите ќе бидат отстранети, а семејствата ќе бидат сместени во хотели

Влатко Зорба

Курти до министрите: Имате столици, но повеќе ќе стоите на нозе

Грчките пратеници ќе гласаат за промени во Уставот