Вести СВЕТ

Пресметка меѓу криминални банди: Пронајдени девет тела во Мексико

Тела на девет лица за кои се верува дека се членови на банди се пронајдени во јужниот дел на Мексико, во област каде што две криминални организации со години се борат на територија.

Осакатени тела на девет мажи биле пронајдени вчера на патот во Зитлали, во јужната мексиканска држава Гереро.

Зитлала се наоѓа во близина на Чилапа, каде криминалната група во Рохос се судира околу контрола врз територија со ривалската група позната како Ардиjос.

Државното обвинителство на Гереро соопшти дека убиените најверојатно биле членови на групата Рохос.

Инспекторите на местото на убиството пронајдоа патрони од автоматска пушка.

Поврзани вести

Доктори им се потсмевале на своите пациенти на Фејсбук

Никола Поповски

Германските плажи на Балтичкото море преполни со туристи (ВИДЕО)

Трамп: Гренел може да извршува три функции истовремено, одлично ја извршува својата работа како преставник за Србија и Косово

Никола Поповски

Руските научници направија три препарати за лечење на коронавирус

Куомо: Белата куќа погрешно управуваше со епидемијата

Влатко Зорба

Ганц му предложи на Нетанјаху Влада на националното единство

Влатко Зорба