СВЕТ

Претседателот на САД гласаше однапред: Јас гласав за типот по име Трамп

„Јас гласав за типот по име Трамп““, им рече американскиот претседател на новинарите по напуштањето на избирачките места на Флорида.

Претседателот на САД, Доналд Трамп гласаше пред претседателските избори во САД.

“Само што гласав! Ова е  голема чест “, напиша Трамп на Твитер.

Да потсетиме, претседателските избори во САД се одржуваат на 3 ноември, а граѓаните имаат можност да гласаат за демократот eо Бајден и републиканецот, сегашен претседател, Доналд Трамп.

Поврзани вести

Француски научници откриле нов вирус

Stefanija Kuzmanovska

Оставка поднесе шефот на НАСА задолжен за летови со човечки екипаж

Џонсон му кажа „не“ на Единбург за барањето за нов референдум

Никола Поповски

Германски центар за вирусологија: Вирусот не се задржува во воздухот, на лебот или зеленчукот

Ердоган: Не праќаме сириски борци во Нагорно Карабах

Никола Поповски

Истражувачката мрежа „Крик“: Србија набавувала неверодостојни тестови за коронавирус од бизнисмен од С.Македонија