Вести СВЕТ

Прв ден од карантинот за милијарда луѓе: Полицајците во Индија спроведуваат ред со дрвени стапови (видео)

Индија деновиве донесе мерка за забрана за движење на 1,3 милијарди луѓе, поради пандемијата на коронавирус.

Полицијата презема мерка за брутално малтретирање на граѓаните со цел да се спроведе, па честопати на улиците во индиските градови, може да се забележат полициски службеници како со стапови и пендреци ги тепаат сите што не се во своите домови.

Видеа од ваквите ситуации се шират на социјалните мрежи.

Policijski cas u IndijiE TAKOO

Gepostet von Milorad Milankovic am Donnerstag, 26. März 2020

"Lockdown" Breaker taking Perfect Medicines by Police🏃

Gepostet von Hello Kolkata evening Newspaper am Dienstag, 24. März 2020

এবার মাস্ক না পরার জন্য, পুলিশের "দাওয়াই'😷

Gepostet von Hello Kolkata evening Newspaper am Mittwoch, 25. März 2020

Поврзани вести

Три лица исчезнале при судир на танкер и рибарски чамец во Турција

Клучна година за Венецуела – САД продолжува со поддршката за народот

Никола Поповски

Тачи го поздрави најавеното отворање на авиолинијата Приштина – Белград

За еден ден починаа 627 луѓе од коронавирус во Италија

Ниту 20 години по војната во Косово никој не е осуден за сексуално насилство врз косовските жени

Тачи: Дијалогот со Вучиќ е неизбежен, бидејќи него го избра српскиот народ