ЕУ СВЕТ

Путин соопшти кога ќе се одржи одложената парада по повод Денот на победата

Парадата по повод Денот на победата во Втората светска војна ќе се одржи на 24 јуни, изјави денеска претседателот на Русија, Владимир Путин.

Парадата и одбележувањето на 75 години од победата во Втора светска војна требаше да се одржи на 9 мај, но поради пандемијата со новиот коронавирус, беше одложена церемонијата.

– Дадов налог да почнат подготовките за одржување на воената парада во престолнината на Русија и во другите градови, изјави Путин на состанокот со претсатвниците на армијата.

Поврзани вести

Англиски лекар: Дали коронавирусот ќе исчезне по природен пат пред да се појави вакцината?

Австриската полиција немилосрдно го казнува секој што ќе ги прекрши мерките

Леброн бесен на полицијата

Stefanija Kuzmanovska

Функционер од Калифорнија: Оставете ги болните, старите и бездомниците да умрат (фото)

Германскиот министер за надворешни работи најави санкции за Лукашенко

Stefanija Kuzmanovska

Франција: Се ублажуваат дел од мерките, донесена одлука за кафе-баровите и рестораните