Регион

БиХ: Дете заразено со корона се обидело да се самоубие

Едно дете, четири од нив кои биле однесени во болница во Сараево заради коронавирусот, се обидело да се самоубие.

Клиниката објави дека четири позитивни деца во моментов се хоспитализирани во одделот за изолација на Клиниката за детски болести на Универзитетскиот медицински центар во Сараево. Две имаат билатерална пневмонија, а едно дете има и синдром Кавасаки, пренесува „Хајат“.

Во четвртиот случај, станува збор за дете кое се обидело да се самоубие со пиење киселина, а исто така е позитивно и на КОВИД-19.

Детски психијатар е, исто така, вклучен во третманот на детето.

Поврзани вести

Пленковиќ: Граничниот спор со Словенија нема да го блокира влезот на Хрватска во Шенген-зоната

Влатко Зорба

Тадиќ: Лекарите кои се обраќаат на јавноста се повеќе стануваат политичари, а Вучиќ се повеќе ја презема улогата на лекар

Курти: Пропаднаа преговорите со ЛДК за заедничка влада

Амбасадори „одбиле“ да се сликаат пред албанското знаме

user4

Санкциите на САД претставуваат безобразно и цинично мешање во водењето на европски бизнис, изјави Лавров

Maja_Serafimova

Филмски грабеж во Суботица: Погледнете како разбојникот украл вреќа со еден милион евра (ВИДЕО)

Maja_Serafimova